Leczenie Kanałowe - Endodoncja

Leczenie kanałowe, inaczej Endodoncja to dziedzina stomatologii, która zajmuje się diagnostyką, zapobieganiem, a także leczeniem chorób tkanek położonych wewnątrz zęba oraz otaczających wierzchołek korzenia. Na chwilę obecną jest to jedna z najprężniej rozwijających się gałęzi stomatologii, dzięki której możliwe stało się ratowanie nawet tych zębów, które zostały przeznaczone do usunięcia.

Leczenie kanałowe, które oferujemy pacjentom, pozwala na skuteczne leczenie nieodwracalnych zmian miazgi zębowej, czyli nerwu oraz naczyń krwionośnych znajdujących się wewnątrz struktury zęba. Dzięki zaawansowanym urządzeniom oraz najnowszym technologiom, leczenie endodontyczne jest krótkie i bezbolesne, wykonywane zazwyczaj na jednej wizycie lekarskiej.

Leczenie kanałowe jest konieczne w sytuacji, kiedy zapaleniu ulega miazga zęba, odpowiedzialna za połączenia nerwowe i krwionośne w uzębieniu. Może się tak stać między innymi na skutek zaawansowanej próchnicy bądź innych uszkodzeń, niekoniecznie związanych z nieprawidłową higieną jamy ustnej.

Nie należy zwlekać z podjęciem decyzji o leczeniu kanałowym zwłaszcza, gdy ząb:

  • zmienił barwę z naturalnej na ciemniejszą, niż pozostałe zęby,
  • jest pęknięty lub nadłamany,
  • stał się wrażliwy na dotyk, zmiany temperatury, nagryzanie,
  • na dziąśle obok zęba pojawił się żółty pęcherzyk z ropą.

Leczenie kanałowe wykonywane w gabinecie Zdrowy Uśmiech w mieście Gdańsk polega przede wszystkim na:

  • całkowitym, precyzyjnym usunięciu zainfekowanych tkanek z komory oraz kanału korzenia,
  • właściwym ukształtowaniu oraz poszerzeniu kanału korzeniowego przy zastosowaniu odpowiednio dobranych narzędzi ręcznych bądź maszynowych,
  • szczelnym wypełnieniu kanału (bądź kanałów korzeniowych).

W zależności od rozpoznania, lekarz dentysta wybiera najbardziej odpowiednią dla pacjenta metodę leczenia kanałowego. Kluczem do jego sukcesu zawsze jest dokładne mechaniczne i chemiczne oczyszczenie kanałów korzeniowych wraz z ich poszerzeniem na całej długości.

W leczeniu endodontycznym nieoceniony jest także lupa zabiegowa, która pozwala na precyzyjne zlokalizowanie ujścia kanałów korzeni, które bez niej są niewidoczne gołym okiem. Stosując lupę lekarz może zajrzeć do wnętrza kanału korzeniowego i w ten sposób dokładnie przeprowadzić leczenie, dzięki czemu jest o wiele skuteczniejsze niż w przypadku tradycyjnych metod . Warto też dodać, że zęby po leczeniu kanałowym mogą stać się w przyszłości ważnymi filarami dla uzupełnień protetycznych.

Gabinet dentystyczny Gdańsk

Telefon: +48 737 164 466
E-mai: dentystaa@onet.pl
Adres: Garnizon, ul. Słonimskiego 1/69, 80-280 Gdańsk

Godziny otwarcia

codziennie od 9:00 do 19:00
w soboty od 9:00 do 13:00

© 2018 – Zdrowy Uśmiech | All rights reserved